11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Διαγωνισμοί Διάκριση μαθητών του σχολείου μας στον 10ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου.

Δύο μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν στην προκριματική φάση του 10ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φιλοσοφικού Δοκιμίου (2020-21) με θέμα «Η βίωση του Οριακού: Κρίση – Ανάγκη – Μεταστροφή».

Συγκεκριμένα, την τρίτη θέση κατέλαβε ο Αλέξανδρος Αλεξανδρόπουλος ενώ ως πρώτη επιλαχούσα διακρίθηκε η Κωνσταντίνα Δεμέτζου, αμφότεροι μαθητές της Β’ τάξης του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου.

Ο τελικός του διαγωνισμού θα γίνει το Σάββατο 17 Απριλίου εξ αποστάσεως.

Πολλά συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στη συνέχεια στα παιδιά μας, αλλά και στην καθηγήτριά τους στο μάθημα της Φιλοσοφίας, κ. Μαρία Γαλανάκη.

Διαβάστε στο εκτενές δημοσίευμα στον ιστότοπο Cretalive News.