11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Περιβαλλοντική ομάδα Η Περιβαλλοντική Ομάδα “ξαναχτυπά”

Η Περιβαλλοντική Ομάδα “ξαναχτυπά”

Το ηλιόλουστο πρωί του Σαββάτου, 6 Νοεμβρίου 2021, τα παιδιά της Περιβαλλοντικής του σχολείου μας με πολύ όρεξη και πολλά χαμόγελα επισκέφθηκαν την αυλή του σχολείου μας, σε μια “ειδική αποστολή”. Στόχος της αποστολής ήταν να συνεχιστεί το έργο της αισθητικής αναβάθμισης του σχολείου μας με περισσότερο πράσινο, ένα έργο που ξεκίνησαν οι Περιβαλλοντικές ομάδες των προηγούμενων ετών. Έτσι, φυτευτήκαν 5 καινούργια φυτά στο παρτέρι της εισόδου της αυλής μας.

Επίσης, συζητήθηκαν τα επόμενα σχέδια της ομάδας (δημιουργία περιβαλλοντικού graffiti, ταμπέλας με περιβαλλοντικό μότο στο παρτέρι της αυλής, κατασκευή επιτραπέζιου παιχνιδιού με θέμα το νερό, οι επόμενες εξορμήσεις και εκδρομές μας…).

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε το σχετικό φωτορεπορτάζ:

Περιβαλλοντική Ομάδα 6/11/2021