11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Διαγωνισμοί Σημαντική διάκριση μαθητή του σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών “Ο Θαλής”

Συγχαρητήρια!!!

Σύμφωνα με  τα αποτελέσματα του 82ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»  ο μαθητής του σχολείου μας Ρεθεμιωτάκης Γεώργιος της Α΄ τάξης είναι επιτυχών.

Ο  μαθητής  προκρίνεται για να συμμετάσχει στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου, ώρα 10.00, ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα τα οποία θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ.

Από τα αποτελέσματα του «ΑΡΧΙΜΗΔΗ» θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Ο Διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου, εκφράζουν τα συγχαρητήρια στον μαθητή και στην οικογένεια του!