11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Ανακοινώσεις Δημιουργία αφίσας προώθησης της σχολικής ιστοσελίδας μας

Δημιουργία αφίσας προώθησης της σχολικής ιστοσελίδας μας

Στο πλαίσιο του εκσυγχρονισμού της ψηφιακής υποδομής και οργάνωσης του σχολείου καταγράφηκε η ανάγκη για ανάπτυξη και βελτίωση της σχολικής ιστοσελίδας μας. Έτσι δημιουργήθηκε μια -κατά τη γνώμη μας- μοντέρνα, ελκυστική και με πλούσια ύλη ιστοσελίδα που αναμένουμε να συμβάλλει στην αναβάθμιση του εκπαιδευτικού έργου. Μέσα από τη διάδοση της χρήσης και την αύξηση της επισκεψιμότητας της ιστοσελίδας επιδιώκουμε να υπάρξει μεγαλύτερη διάχυση και προβολή των πολυδιάστατων δράσεων που λαμβάνουν χώρα στο σχολείο μας.

Σε αυτήν την κατεύθυνση δημιουργήσαμε μια αφίσα που στόχο έχει να “διαφημίσει” την ιστοσελίδα του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου στην ευρύτερη σχολική κοινότητα, στους μαθητές, στους γονείς και στους εκπαιδευτικούς. Η αφίσα είναι δημιουργία του μαθητή της Γ΄ Λυκείου Σεραφειμίδη Γιώργου, με την καθοδήγηση των καθηγητών Άννας Αγριμάκη και Θωμά Ιωαννίδη.