Ευχαριστήρια επιστολή γονέων

Στην πρωτόγνωρη και ιδιαίτερα δύσκολη περίοδο των περιορισμών των εκδρομών λόγω της πανδημίας, που βιώνει τόσο η κοινωνία μας, όσο και ολόκληρη η εκπαιδευτική κοινότητα, νιώθουμε την ανάγκη να απευθύνουμε ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους/ες  τους/τις καθηγητές και καθηγήτριες συνοδούς και σε κάθε έναν/μία προσωπικά, χωρίς φυσικά να παραλείψουμε και την καθοριστική συμβολή της Διεύθυνσης στο πρόσωπο του αξιότιμου κ.Σηφάκη Ευάγγελου για τον αγώνα που κατέβαλλαν και κατάφεραν, εν τέλει, σε αυτό το τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, αφότου ελευθερώθηκαν οι εκδρομές, να οργανώσουν και να πραγματοποιήσουν την πολυπόθητη πενταήμερη εκδρομή -σήμα κατατεθέν της Γ’ Λυκείου- ώστε να χαρίσουν στα παιδιά μας αυτή την υπέροχη, ανεπανάληπτη εμπειρία-ανάπαυλα λίγο πριν την απαιτητική δοκιμασία των Πανελληνίων εξετάσεων.

Η συμβολή σας στην εύρυθμη και άρτια λειτουργία της σχολικής μας μονάδας είναι ανεκτίμητη! Υπερβάλλετε εαυτόν καθ’ όλη την σχολική χρονιά, ανταποκρινόμενοι στα καθήκοντα σας, παρά τις αντίξοες συνθήκες που επικρατούν, με σκοπό τη διασφάλιση της εκπαιδευτικής και μαθησιακής διαδικασίας. Επειδή όμως, σαν παιδαγωγοί πρωτίστως, γνωρίζετε ότι δρώντας υποστηρικτικά στην ψυχολογία των μαθητών, μπροστά στην απαιτητική δοκιμασία που τους περιμένει, υπερβάλλατε εαυτόν και στην απίστευτα γρήγορη οργάνωση της εκδρομής έχοντας πάντα υπόψιν σας και τον κίνδυνο που συνόδευε όλο αυτό το εγχείρημα.

Γι’ αυτό το λόγο, νιώθουμε την ανάγκη να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας από τα βάθη της καρδιάς μας για την εξαιρετικά σημαντική συμβολή όλων σας στην πραγματοποίηση της μοναδικής αυτής επιθυμίας των παιδιών μας.

Συγχαρητήρια σε όλους σας…!

Οι γονείς του μαθητή

Μιχάλη Σαζαλτζόπουλου