11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Ανακοινώσεις,Πανελλήνιες εξετάσεις Επίσκεψη γνωριμίας με το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών του Πανεπιστημίου Κρήτης

Μια ομάδα Καθηγητών και αποφοίτων από το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών του Πανεπιστημίου Κρήτης με επικεφαλής τον κ. Ρεμεδιάκη Ιωάννη και τους καθηγητές Δημήτριο Παπάζογλου, Μαρία Καφεσάκη, και τις αποφοίτους του Τμήματος Δανάη Κατρισιώτη και Ειρήνη Σταυρακάκη επισκέφθηκαν σήμερα το σχολείο μας και ενημέρωσαν τους μαθητές του Θετικού Προσανατολισμού αναφορικά με το αντικείμενο σπουδών του τμήματος, το πρόγραμμα σπουδών, τα επαγγελματικά δικαιώματα των αποφοίτων του καθώς και τις δυνατότητες συνέχισης των σπουδών μετά την αποφοίτηση (μεταπτυχιακά, διδακτορικά).

Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και εξέφρασαν απορίες και ερωτήσεις πάνω σ’ αυτά. Το σχολείο και οι εκπρόσωποι του τμήματος εξέφρασαν την επιθυμία η συνεργασία αυτή να συνεχιστεί και την επόμενη σχολική χρονιά.