11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Καλλιτεχνικές-πολιτιστικές εκδηλώσεις Συμμετοχή σε δράση της Περιφέρειας Κρήτης

Συμμετοχή σε δράση της Περιφέρειας Κρήτης

Το μουσικό σχήμα 11 & κάτι συμμετέχει στις δράσεις της Περιφέρειας Κρήτης – ΠΕΠΙΣ Κρήτης, Αυτοτελές γραφείο ισότητας για την πρόληψη και την καταπολέμηση της βίας κατά των γυναικών και των κοριτσιών, το Σάββατο 26 Νοεμβρίου:

12:00 – 12:30 μ.μ.: Μουσικό δρώμενο, προβολή και παρουσίαση του μουσικού βίντεο της Ομάδας «11 & κάτι», μαθητριών και μαθητών του 11ου Λυκείου Ηρακλείου, με τίτλο: «Γυναικοκτονία. Το όνομά μου είν’ το δικό σου», που δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Σχολεία-Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου», υπό τον συντονισμό της φιλολόγου, Παρασκευής Ζεάκη. Υπεύθυνη Καθηγήτρια Ξένια Περακάκη. Μουσική Σπύρος Γραμμένος.