11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Πανελλήνιες εξετάσεις Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων 2023-24

Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων 2023-24

H «Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων» (E.Δ.Ε.Μ.) αφορά στην παρακολούθηση προαιρετικά από τον/την μαθητή/τρια της Γ’ τάξης Λυκείου και της Δ’ τάξης των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων ειδικό ετήσιο πρόγραμμα υποστήριξης στα εξεταζόμενα στις πανελλαδικές εξετάσεις ειδικά μαθήματα:

1) Ελεύθερο Σχέδιο, 2) Γραμμικό Σχέδιο, 3) Γαλλικά, 4) Γερμανικά, 5) Ιταλικά, 6) Ισπανικά, 7) Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση.

Στόχος είναι η υποστήριξη και προετοιμασία των μαθητών/τριών για τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα ειδικά μαθήματα που έχουν επιλέξει και που δεν περιλαμβάνονται στα αντίστοιχα Ωρολόγια Προγράμματα.

Επισυνάπτονται το σχετικό ΦΕΚ και η αίτηση/δήλωση