11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Περιβαλλοντική ομάδα Βιντεοπαρουσίαση των δράσεων της Περιβαλλοντικής Ομάδας 2021-22

Βιντεοπαρουσίαση των δράσεων της Περιβαλλοντικής Ομάδας 2021-22

Το παρακάτω βίντεο είναι δημιουργία των παιδιών της Περιβαλλοντικής Ομάδας που είχαν επιφορτιστεί με το σχετικό έργο, συγκεκριμένα του Φίλιππου Μαρκογιαννάκη και του Βαγγέλη Σιδερόπουλου.

Σκοπός της σχετικής κοινοποίησης είναι η διάχυση προς τρίτους της εκπληκτικής δουλειάς που γίνεται κάθε χρόνο από την Περιβαλλοντική Ομάδα, πάντα εκτός διδακτικού ωραρίου, υπό την εμπνευσμένη καθοδήγηση του κ. Ασλάνη και με το μεράκι και την όρεξη των παιδιών της ομάδας και των υπολοίπων υπευθύνων.

Η Περιβαλλοντική Ομάδα του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου αποτελεί πλέον “θεσμό¨ για το σχολείο μας καθώς έχει καλλιεργήσει όλα αυτά τα χρόνια περιβαλλοντική κουλτούρα σε βαθμό που κάθε χρόνο οι αιτήσεις των μαθητών/τριών για ένταξη και συμμετοχή στην ομάδα είναι υπερπολλαπλάσιες του επιτρεπτού ορίου.

Ακολουθεί ο σύνδεσμος για την βιντεοπαρουσίαση: