11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Περιβαλλοντική ομάδα Χριστουγεννιάτικο bazaar από την Περιβαλλοντική Ομάδα

Χριστουγεννιάτικο bazaar από την Περιβαλλοντική Ομάδα

Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου, τελευταία μέρα του σχολείου για το 2022 και όλοι, μαθητές και καθηγητές, βρισκόμαστε εν αναμονή των διακοπών των Χριστουγέννων και της αλλαγής του έτους. Ερχόμενοι στο σχολείο μία ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε. Χρώματα και μυρωδιές πλημμύριζαν την είσοδο, υπό τον ήχο χριστουγεννιάτικων μελωδιών. Τα παιδιά της Περιβαλλοντικής Ομάδας έκαναν και φέτος το “θαύμα” τους. Στημένοι πάγκοι γεμάτοι χειροποίητες δημιουργίες των παιδιών. Η ζαχαροπλαστική είχε την τιμητική της, όπως επιβάλλεται στις μέρες των γιορτών, με λαχταριστά σπιτικά γλυκά παντός είδους, από μπισκοτάκια, κέικ μέχρι και κρέπες. Δεν έλλειπαν όμως και τα καλλιτεχνικά χειροποιήματα, όπως κοσμήματα που έφτιαξαν τα ίδια τα παιδιά.

Με αυτό τον τρόπο η Περιβαλλοντική Ομάδα ευχήθηκε σε όλους μας…

Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος!!!