11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Δράσεις,Καλλιτεχνικές-πολιτιστικές εκδηλώσεις Προσεχείς δράσεις της χορευτικής ομάδας του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου

Προσεχείς δράσεις της χορευτικής ομάδας του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου

Η Χορευτική Ομάδα του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου θα πραγματοποιήσει τις εξής δράσεις τις παρακάτω μέρες:

Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 :

Παραδοσιακά Κρητικά Κάλαντα στο χώρο του σχολείου με συνοδεία λύρας, λαούτου και κιθάρας.

Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2023 :

Παραδοσιακά Κρητικά Κάλαντα στους δρόμους του κέντρου του Ηρακλείου,με συνοδεία λύρας, λαούτου και κιθάρας .

Χριστουγεννιάτικο παζάρι  χειροποίητων κατασκευών και γλυκών από τους μαθητές-τριες της ομάδας, στο Αίθριο της Λότζια και κατά τις ώρες 9.00 με 16.00.

Τα έσοδα από τις δράσεις του Σαββάτου θα διατεθούν προς ενίσχυση της ομάδας για τις διάφορες προγραμματισμένες δράσεις της.

Η παρουσία σας και η στήριξή σας στις δράσεις αυτές θα μας χαροποιήσει ιδιαίτερα!