11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Περιβαλλοντική ομάδα Χριστουγεννιάτικο Bazaar Περιβαλλοντικής Oμάδας

Χριστουγεννιάτικο Bazaar Περιβαλλοντικής Oμάδας

Για άλλη μια φορά τα παιδιά της Περιβαλλοντικής Ομάδας απέδειξαν ότι μπορούν να γίνουν πολύ ωραία πράγματα όταν υπάρχει κέφι, καλή διάθεση για συνεργασία, όρεξη για δουλειά. Ως άλλα ξωτικά από το εργαστήρι του Αι Βασίλη τα παιδιά προετοίμασαν με περισσή δημιουργικότητα και φαντασία ένα πολύ πετυχημένο χριστουγεννιάτικο bazaar.

Την τελευταία μέρα λειτουργίας του σχολείου για το 2023 μέσα σε μια εορταστική ατμόσφαιρα με το στολισμένο δέντρο και τις ανάλογες μουσικές οι πάγκοι του bazaar ήταν φορτωμένοι με λογής λογής καλούδια. Χριστουγενννιάτικα γλυκά, νόστιμα εδέσματα, ζεστή σοκολάτα όλα φτιαγμένα από τα παιδιά, αλλά και χειροποίητες κατασκευές -κοσμήματα και διακοσμητικά- προσέλκυσαν μαθητές και καθηγητές.

Στο τέλος της εκδήλωσης η Χορευτική Ομάδα του 11ου ΓΕΛ Ηρακλείου τραγούδησε παραδοσιακά κρητικά κάλαντα με συνοδεία λαούτου και κιθάρας.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση: https://drive.google.com/drive/folders/1jBwQp-dsuR710wRcWC0OSxLOM7ZSGMHT?usp=drive_link